Košík:je prázdny
bez DPH:0,00 €
s DPH:0,00 €
 Kontakt

  Dunajská 14
  81108   Bratislava
  0948 21 81 31
 
  Po - Pia: 10:00 - 18:00
Sme 8. najpopulárnejší e-shop na Slovensku
Patríme medzi top 10 e-shopov za rok 2014
 Najpredávanejšie

DDR3

   Zoradiť podľa:  
 • Cena
  0,-
  oddo
  0,-
 • Rýchlosť
  Rýchlosť RAM môže byť uvádzaná frekvenciou alebo dátovou priepustnosťou, dnes sa stretávame skôr s prvou možnosťou. DDR2 pamäte sú dostupné do rýchlosti 1 066 MHz, DDR3 od 1 066 do 2 000 MHz, očakávané DDR4 budú ešte rýchlejšie. Frekvencia pamäte interpertuje jej výkon a teda čím je vyššia, tým lepšie. Pokiaľ zvolíte rýchlejšiu RAM, než podporujú ostatné komponenty počítača, vôbec to nevadí. Pamäť pobeží na maximálnej frekvencii, akú podporujú procesor či základná doska.
 • Kapacita
  Pokiaľ chcete na počítači hrať aj náročnejšie hry či spúšťať veľké množstvo programov súčasne, budete samozrejme potrebovať viac pamäte, avšak 8 GB by mali úplne stačiť. Pomerne výrazným „žrútom“ RAM môže byť aj zdieľaná grafická karta. Lepší pohľad na vaše hospodárenie s operačnou pamäťou získate v správcovi úloh. V prípade, že RAM úplne zaplníte a ďalší program už sa nemá kde spustiť, nastáva pomerne veľký problém. Pri starších počítačoch to znamenalo pád systému, novšie majú o niečo lepšiu techiku.
 • DDR
  Generácia a typ slotu V súčasnosti sa takmer výlučne používajú modely DDR3, v niektorých netbookoch a starších počítačoch DDR2. Čoskoro by však mali nastúpiť nové DDR4 moduly. Rozdiel oproti predchádzajúcej generácii je vždy pomerne veľký. Novšia pamäť je rýchlejšia (frekvencia aj dátová priepustnosť), má nižšiu spotrebu vďaka vyššej hustote integrácie a je dostupná aj vo väčších kapacitách.
 • GPU
  Grafické karty
 • CPU
  Procesor